čeština Deutsch Poland Netherlands

Tipy na výlet Krkonoše a Podkrkonoší

Lyžování

Lyžování

Krkonoše jsou pořád asi nejoblíbenější mezi lyžaři - vyznavači sjezdovek i běžeckých tratí.

Při větších nárocích na obtížnost a délku sjezdovek je možné využít možností ski areálů ve Špindlerově mlýně, Vítkovicích, Rokytnici, pro začátečníky jsou zde areály v Herlíkovicích, na Benecku nebo cca 3km ve Víchové nad Jizerou. Většina areálů má moderní 4-sedačkové lanovky a několik sjezdových tratí, noční lyžování za umělého osvětlení je samozřejmostí.

Na běžkách můžete v Krkonoších využít mnoho upravovaných běžecký okruhů. Nejblíže jsou upravované stopy ve Vítkovicích a Benecku, odkud se můžete napojit na Krkonošskou magistrálu. Na většině tras je možné zvolit klasický styl nebo bruslařskou techniku. Běžecké trasy jsou obvykle v provozu až do poloviny dubna.

 

Cyklistika

Cyklistika

Krkonoše jsou poslední dobou i vyhledávaným místem příznivců cyklistiky. Optimální trasu Vám pomůžou vybrat speciální cyklistické mapy, které Vás předem upozorní, které oblasti jsou pro kola nesjízdné nebo uzavřené, a naopak kudy můžete na kolech projíždět i nejcennějšími oblastmi Krkonošského národního parku.

Trasy je možné zvolit v mnoha variantách pro příznivce náročných sportovních výkonů na horských kolech i pro vyznavače spíše odpočinkového ježdění na trekingových kolech.

 

 

 

Turistika

Turistika

I dlouholetí návštěvníci Krkonoš se shodují na tom, že je pořád možné objevovat další a další místa, která člověka překvapí svou krásou.

Celými Krkonošemi prochází hustá síť perfektně značených turistických tras, na kterých lze naplánovat velmi náročné túry se značným převýšením i rodinné výlety, kdy si lze výstup na hřebeny ulehčit lanovkami.

Kromě letní sezóny je pro turistiku velmi příjemný i začátek podzimu, kdy je možné nejlépe vychutnat barevné proměny přírody a počasí má velmi často stálý charakter s minimem dešťů.

Naopak mnoho lidí má nejraději jaro se všemi kontrasty - dlouho se držící sníh, ožívající horské srázy i políčka v podhůří, rychlé proměny počasí s dramatickými mraky i ostrým sluncem, a také nejméně návštěvníků na horských trasách z celého roku.

 

Užitečné odkazy pro výlety a aktivity:

13.4.2010
mapa webu | Přihlásit | © 2010 designed by DreamSites.cz